Wesele bez smartphona – czyli jak zorganizować ślub offline?

Wesele bez smartphona – czyli jak zorganizować ślub offline?

W XXI wieku ciężko jest sobie wyobrazić życie bez tabletów, smartphonów i wszechobecnego Internetu. Choć bez wątpienia te urządzenia ułątwiają nam życie, to każdy z nas zna kogoś kto nadużywa swojego telefonu nawet w towarzystwie. Nic tak nie denerwuje i nie psuje relacji jak spotkanie ze znajomym, który zamiast oddać się miłej rozmowie, wręcz maniakalnie przegląda media społecznościowe i odpisuje innym znajomym, w ogóle nie słuchając tego co mówisz.

 

Przygotowując swoje wesele z pewnością włozyliście wiele wysiłku by dopiąć je na ostatni guzik. Młodsze pokolenia tzw. “Millenialsów” (i nie tylko one) zatracają powoli pewne wartości – chociażby uzalezniają się od samego trzymania telefonu w ręce, czy odruchowego sprawdzania powiadomień. Starsze pokolenia z kolei nie zawsze potrafią rozstać się z pracą odpisując cały czas na maile. Jeśli nie chcecie, by stałym elementem tego wyjątkowego wydarzenia było przeglądanie społecznościówek, czy partyjka w bilarda – nie bójcie się powiedzieć o tym głośno! To Wasz wyjątkowy, niepowtarzalny dzień, więc goście weselni powinni dostosować się do zasad Waszego święta. Dzięki temu wy poczujecie się komfortowo, a dla waszych gości dzień bez Internetu może być ciekawym przeżyciem. Jak więc poinformować swoich gości weselnych o tym, że ich smartphony powinny zostać w marynarce lub torebce? Oto kilka porad!

 

Informacja w zaproszeniu

Jeśli chcesz uprzedzić gości weselnych o idei wesela offline możecie dołożyć do koperty z zaproszeniem informację o prośbie zostawienia telefonu w domu (lub używania go tylko jako aparat). Możecie też wpleść swoją prośbę w żartobliwy wierszyk, co rozładuje wszelkie ewentualne napięcia. Zapewnijcie zaproszonych , że zadbacie o odpowiednią ilość zdjęć, które wszystkim potem dostarczysz, a wasza prośba jest związana z zapewnieniem swoim gościom świetnej zabawy. Poza tym nie zabraniacie potencjalnym gościom zabrać ze sobą aparatów fotograficznych, czy kamery 🙂

Regulamin weselny

Dobrym pomysłem może być zawarcie informacji o nie korzystaniu z telefonów komórkowych (lub mediów społecznościowych) w trakcie wesela pod karą zmywania naczyń po weselu. W ten sposób w humorystyczny sposób poinformujecie gości o swojej idei wesela nie generując niepotrzebnych nieporozumień.

Tabliczka informacyjna

Możecie też postawić przed wejściem na salę weselną (lub w innym widocznym miejscu) tabliczkę z prośbą o nie używania telefonu komórkowego. Choć tabliczka w magiczny sposób nie wyparuje telefonów z kieszeni gości, to da im jasny komunikat i przekaże wolę Pary Młodej.

Jeśli chcecie być w 100% pewni, że nikt nie będzie korzystał z telefonu komórkowego możecie sięgnąć po mocniejsze środki takie jak np. świadek, przyjaciel, czy ktoś z obsługi, kto witając gości kieliszkiem szampana lub wskazując stolik, będzie przy okazji rekwirował telefony do pudełeczka. Aby uniknąć późniejszego zamieszania na każdym z urządzeń można przykleić kartkę z imieniem i nazwiskiem gościa. Ułatwi to wydanie telefonów po przyjęciu.

 

Jeśli chcecie by wasze wesele było w 100% dopięte na ostatni guzik i waszym życzeniem jest, by goście poświęcili się ceremonii zamiast przeglądaniu Internetu – nie bój się wyjść z inicjatywą ślubu offline. Jest to jak najbardziej rewelacyjny pomysł, zwłaszcza w przypadku wesela w planerze lub gdzie ryzyko “zasiedzenia” jest wysokie 🙂 Może się okazać, że po wszystkim goście wręcz podziękują Ci za ten pomysł bo po raz pierwszy mogli zwolnić tempa i cieszyć się każdą chwilą!

Share this post