Save the Date – dlaczego warto?

Save the Date – dlaczego warto?

Save the Date, czyli zawiadomienie o dacie ślubu dostarczane gościom przed faktycznym zaproszeniem , to w Polsce stosunkowo nowy zwyczaj – zapożyczony z USA.

Wbrew wszelakim opiniom jest to jedno z mądrych zapożyczeń i rzeczy wartych wzięcia pod uwage w trakcie planowania wesela.

Dzięki Save the Date Wasi goście będą mogli zaplanować udział w Waszym weselu, a wy sami wykonacie pierwszy krok w stronę stworzenia listy gości.

Save the Date wysyła się najczęściej około 8 do 6 miesięcy przed ślubem. Jest to szczególne istotne, gdy planujecie pobrać się latem – w sezonie urlopowym. Dzięki temu, wasi goście będą mogli zaplanować swoją obecność na tej uroczystości i zadbają by nie kolidowała ona np. z ich planami na urlop.

Z pewnością do osób, na których obecności na ślubie i weselu zależy Wam najbardziej. Pamiętajcie! O ile nie będzie faux pas, gdy kogoś zaprosicie nie wręczajac mu Save the Date, to jeśli wcześniej je wyślecie, zaproszenie do tej osoby powinno dotrzeć właściwie na 100%.

Save the Date z racji jego formy i celu nie musicie wręczać osobiście, a możecie spokojnie wysłać je pocztą lub kurierem (choć osobiste wręcznie będzie z pewnością miłym gestem docenionym przez gości).

 

Jakie jeszcze zalety ma Save the Date?

Z pewnością dzięki temu ominą was dziwne pytania i domysły, kto będzie zaproszony – lub nie. Na pweno zaproszeń wyślecie więcej niż Save the Date, ale przynajmniej po części wskażecie, kogo widzicie pośród swoim weselnych gości.

Dzięki niemu w większości przypadków będziecie w stanie wcześniej potwierdzić przybycie swoich gościu co na pewno ułatwi dalsze planowanie.

Bez wątpięnia Save the Date jest oryginalną i bardzo dobrą formą wstępnego zapraszania gości, zwłaszcza tych z zagranicy. Ale również tym bliżej (z drugiego krańca Polski lub bardziej zabieganych) warto je dostarczyć. Zaproszonym będzie miło, a Wam – zaoszczędzi to niepotrzebnych stresów 🙂

Share this post